Schneider Electric rozpoczął budowę nowej inteligentnej fabryki w Dunavesce na Węgrzech. Planowana inwestycja o wartości 40 milionów euro obejmie budowę zakładu o powierzchni 25 000 metrów kwadratowych i da zatrudnienie 500 osobom.
36 inteligentna fabryka Schneider Electric w Europie będzie 22. fabryką w regionie produkującą rozdzielnice pierwotnego i wtórnego rozdziału energii, rozdzielnice niskiego napięcia i komponenty do nich oraz najnowocześniejsze rozdzielnice średniego napięcia AirSeT bez gazu SF6. Wszystkie urządzenia wykonywane będą na zamówienie według indywidualnych wymagań klientów.
Już od pierwszego dnia produkcji, który przewidziany został na 2024 rok, fabryka będzie miała zerowy bilans energetyczny. Zakład zasilą geotermia i energia słoneczna na dachu, a rozwiązania z obszaru zarządzania energią wdrożone w ramach architektury EcoStruxure Schneider Electric zmaksymalizują jego efektywność energetyczną.
Ponadto na terenie obiektu:
- znajdzie się 30 stacji ładowania samochodów elektrycznych i 25 stacji ładowania rowerów elektrycznych od Schneider Electric,
- woda opadowa będzie zbierana i ponownie wykorzystywana,
- aby zmniejszyć straty energii, czujniki Schneider Electric w biurach, salach konferencyjnych, szatniach i łazienkach będą sterować oświetleniem i klimatyzacją,
- przy stanowiskach postojowych dla ciężarówek i przy wejściu do budynku znajdą się śluzy powietrzne zapobiegające utratom ciepła.
– Europa jest ważnym regionem dla Schneider Electric – mówi Frederic Godemel, Executive Vice President, Power Systems & Services w Schneider Electric – Ta nowa inteligentna fabryka jest jednym z przykładów tego, jak zwiększamy nasze możliwości, aby sprostać wzrostowi popytu, gdy Europa przyspiesza transformację i wzmacnia swoją niezależność energetyczną.
– Nowy zakład w Dunavecse będzie flagową fabryką w Europie w zakresie technologii średniego napięcia – dodaje Yann Reynaud, Senior Vice President Global Engineering to Order, Schneider Electric. – Jesteśmy podekscytowani faktem, że budujemy więcej mocy produkcyjnych dla naszych klientów, dzięki czemu będziemy mogli zaoferować im jeszcze więcej innowacji, zrównoważonego rozwoju i rozwiązań cyfrowych.
Podobne rozwiązania wprowadzane są przez Schneider Electric także na terenie Polski. Fabryka w Bukownie, należąca do Grupy, otrzymała w 2021 roku status Smart Factory, stając się kolejnym punktem na globalnej mapie podobnych obiektów w portfolio Schneider Electric.
Na zdjęciu od lewej: Jej Ekscelencja Pani Claire Legras, Ambasador Francji w Budapeszcie; Eric Heitz, Senior Vice President Supply Chain Power Systems w Schneider Electric; Frederic Godomel, Executive Vice President Power Systems & Services w Schnieder Electric; Péter Szijjártó, Minister Spraw Zagranicznych i Handlu Węgier; Sándor Font, Członek Parlamentu Węgier podczas oficjalnej ceremonii rozpoczęcia budowy.
Schneider Electric
Celem Schneider Electric jest wsparcie Klientów w wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc zrównoważony rozwój
z innowacyjnymi rozwiązaniami. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym partnerem ekologicznego i wydajnego rozwoju.
Przeprowadzamy transformację cyfrową, integrując wiodące na świecie technologie procesowe i energetyczne, automatykę, systemy sterowania w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi cyfrowe dla różnych segmentów rynku: zakładów przemysłowych, budynków biurowych i mieszkalnych, centr przetwarzania danych oraz obiektów infrastruktury krytycznej.
Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, ale działamy i angażujemy się lokalnie. Promujemy otwarte standardy i rozbudowane ekosystemy partnerskie z naszymi Klientami, którzy – podobnie jak my – kierują się wartościami: szczytny cel, otwartość, zaangażowanie.
źródło: Schneider Electric