CHEP laureatem nagrody EKO FIRMA 2022
Biznes

CHEP laureatem nagrody EKO FIRMA 2022

CHEP od wielu lat przykłada ogromną uwagę do aspektów środowiskowych i celów  zrównoważonego rozwoju, co potwierdza wiele międzynarodowych nagród w tej dziedzinie. Teraz do listy swoich wyróżnień dokłada tytuł „EKO FIRMA” przyznawany przez Forum Biznesu.

Nagroda Liderzy Społecznej Odpowiedzialności w kategorii „EKO FIRMA” przyznawana jest przez Forum Biznesu i Biznes Trend. Kryteria oceny dotyczą koncepcji CSR oraz wnoszenia wartości dodanej dla planety. Program ma na celu upowszechnienie założeń społecznej odpowiedzialności biznesu oraz wyróżnienie funkcjonujących w Polsce firm, szczególnie zaangażowanych w działalność CSR oraz ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko.

– Przyznana nagroda potwierdza, że wszystkie działania prowadzone przez CHEP są dobrze ukierunkowane i realnie pomagają w ochronie środowiska. Tytuł potwierdza także, że nie jesteśmy obojętni na zmiany klimatyczne i skutecznie pomagamy swoim klientom w minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko – mówi Jarosław Jagiełło, Customer Service Manager w CHEP.

CHEP od początku swojego istnienia opracowuje zrównoważone rozwiązania biznesowe i kładzie duży nacisk na zmniejszenie wpływu na środowisko we wszystkich swoich działaniach. Jej model biznesowy to pooling paletowy oparty na zamkniętym cyklu, w którym nośniki są stale współdzielone i ponownie wykorzystywane przez producentów w całym łańcuchu dostaw.

CHEP laureatem nagrody EKO FIRMA 2022

Ostatnio firma poszła o krok dalej w swoich ambicjach dotyczących zrównoważonego rozwoju i ogłosiła cel osiągnięcia zerowej emisji netto w całym łańcuchu wartości do 2040 roku, czyli dziesięć lat wcześniej niż wymaga tego Porozumienie Paryskie. Program zrównoważonego rozwoju CHEP 2025 ma na celu wyjście poza podejście szkodzenia mniej i opiera się na tworzeniu pozytywnego wpływu na planetę oraz społeczeństwo. Innymi słowy, chce stać się pionierem regeneracyjnego łańcucha dostaw. Zestaw celów obejmuje też m.in. odbudowę lasów, eliminację produkcji odpadów, czy wykorzystanie energii odnawialnej we wszystkich swoich placówkach.

Działania CHEP i jej spółki-matki Brambles są rozpoznawalne na całym świecie, o czym świadczą przyznawane tytuły, np. grupa została uznana za drugą najbardziej zrównoważoną firmę w swojej branży przez Dow Jones Sustainability World Index. Z kolei Corporate Knights uplasował ją na 10 miejscu na swojej liście 100 najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie. Ponadto grupa Brambles otrzymała maksymalną ocenę AAA w obszarze ESG w ratingu MSCI oraz ocenę A- od Instytutu CDP w obszarze gospodarki leśnej.

Z kolei CHEP Europe otrzymał ocenę Platinum Recognition Level EcoVadis za wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju za rok 2021, plasując się w czołówce 1% wszystkich ocenianych firm. Ponadto CHEP jest nagradzany także na innych płaszczyznach – w 2022 roku po raz czwarty z rzędu otrzymał nagrodę Top Employers Polska.

O CHEP

CHEP w ramach Grupy Brambles dociera do większej liczby odbiorców, z większą liczbą towarów i w więcej miejsc niż jakakolwiek inna organizacja na świecie. Setki milionów naszych palet, skrzyń i kontenerów znajduje się w ciągłym ruchu, tworząc niewidzialny rdzeń globalnego łańcucha dostaw. Ciesząc się zaufaniem największych światowych marek, pomagamy w przewozie towarów w sposób bardziej efektywny, zrównoważony i bezpieczny.

Jako pionierzy modelu „sharing economy” CHEP stworzył jedno z największych światowych przedsięwzięć logistycznych, bazując na zasadach współdzielenia i wtórnego użytkowania swych nośników – tzw. model „poolingu”. CHEP działa głównie w segmencie produktów szybkozbywalnych (np. produkty spożywcze, AGD i środki higieny osobistej), artykułów świeżych, napojów, a także w branży detalicznej i przemysłowej. Grupa zatrudnia około 11 700 pracowników i dysponuje pulą około 360 milionów palet i pojemników dostępnych w sieci składającej się z ponad 750 centrów serwisowych. Brambles ma swoje siedziby w 60 krajach na świecie.

źródło: Public Dialog