CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO® 3.0 trzecie wirtualne spotkanie branży materiałów kompozytowych już w tym tygodniu – dołącz koniecznie!
4 bloki tematyczne, kilkunastu ekspertów z branży materiałów kompozytowych, dwa dni wirtualnych rozmów oraz fachowej wiedzy – tak zapowiada się konferencja organizowana po raz 3. przez Targi w Krakowie, Polski Klaster Technologii Kompozytowych i Politechnikę Warszawską, a to wszystko pod patronatem Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Polskiej Akademii Nauk oraz Polskiego Towarzystwa Materiałów Kompozytowych. Wydarzenie odbędzie się 18 i 19 listopada 2021 r.
Wirtualne spotkania branżowe
Ostatnie kilkanaście miesięcy pokazało ogromną potrzebę spotkań, kontaktu z branżą, dzielenia się wiedzą oraz nowych form prezentacji oferty. Dlatego organizatorzy nie zwalniają tempa i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów przygotowując kolejną odsłonę konferencji online CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO®. Po sukcesie dwóch poprzednich edycji przyszedł czas na trzecie spotkanie branży materiałów i technologii kompozytowych z nadzieją, że będzie to zapowiedź trendów i nowości, które zaprezentują firmy podczas 11. edycji Targów KOMPOZYT-EXPO® w 2022 r. w Krakowie.
Wielostronna tematyka
Formuła konferencji pozostanie bez zmian: każdy blok tematyczny rozpocznie się wystąpieniem prelegenta-eksperta z polskich lub zagranicznych instytucji, a następnie przedstawiciele różnych firm omówią dane zagadnienie od strony praktycznej. Przygotowywany przez organizatorów program niesie ze sobą wiele ciekawych kwestii, tak by każdy słuchacz mógł znaleźć temat dopasowany do swoich potrzeb oraz poznać go od strony naukowej i przemysłowej.
Pierwszego dnia odbędą się spotkania w ramach 2 bloków:
- „Biokompozyty do zastosowań w technice” – wykład wprowadzający „Biokompozyty do zastosowań w technice. Biokompozyty z surowców odnawialnych o właściwościach antybakteryjnych” poprowadzą prof. dr hab. inż. Andrzej Błędzki z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Członek Rady Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, reprezentujący Komitet Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN, Sekcję Materiałów Niemetalowych oraz dr hab. inż. Stanisław Kuciel, prof. PK.
- „Kompozyty w budownictwie” zostanie otwarty wystąpieniem „Novel carbon fibre reinforcements for sustainable and economic use in the construction industry” przygotowanym przez silną reprezentację niemieckiej jednostki naukowej: Dr.-Ing. Mike Thieme, Dipl.-Ing. Daniel Wohlfahrt M.Sc. Robert Kraft, Prof. Dr.-Ing. habil. Robert Böhm z Technische Universität Dresden.
Drugi dzień konferencji rozpocznie blok:
- „Metody badań i certyfikacji kompozytów”, który otworzy dr inż. Aleksandra Bogdan-Włodek, Dyrektor Laboratorium Badań Materiałów Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu z wykładem wprowadzającym „Wybrane metody badań kompozytów o osnowie polimerowej”.
Blokiem zamykającym listopadową edycję konferencji będzie:
- „Infuzja jako metoda wytwarzania kompozytów wielkogabarytowych”, który otworzy wykład „Challenges in processing of Snap-Cure Systems by infusion processes” poprowadzony przez naukowców-praktyków Dipl.-Ing. Rafała Stanika, S. Geller, M. Müller, M. Kuhtz, M. Gude z Technische Universitat Dresden.
Szczegółowy harmonogram konferencji CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO® 3.0 znajdą Państwo na stronie organizatora, a udział w konferencji jest bezpłatny.
Harmonogram i rejestracja na konferencję: www.kompozyt-expo.pl/pl/click-watch-talk.html
Więcej informacji na www.kompozyt-expo.pl
źródło: Targi w Krakowie Sp. z o.o.