Rozwiązania IT Szkolenia Technologie Wydarzenia

Konkurs dla liderów cyfrowych technologii

Celem programu Tech Minds jest stworzenie przestrzeni do dialogu i nawiązania relacji dla przyszłych i aktualnych liderów cyfrowych technologii. Istotną częścią projektu jest konkurs grantowy dla młodych osób, które wykażą się pomysłowością i innowacyjnością w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych do wymiany wiedzy i wzmocnienia relacji w społecznościach uczniowskiej i studenckiej.

Do wygrania 20 tys. zł dla każdego zespołu. Organizatorem programu Tech Minds jest firma doradcza PwC, a partnerem głównym CIONET. Patronat technologiczny objęły Microsoft, Google, AWS i Salesforce.

Do projektu zaproszonych zostało kilkunastu dyrektorów ds. Informatyki (CIO)/członków zarządu do spraw technologii). Do grona jurorów projektu Tech Minds dołączyli już teraz Agata Strzelecka, wiceprezes zarządu ds. Technologii i Operacji w Alior Banku, Jarosław Hermann, członek zarządu w Banku Millennium, Sławomir Soszyński, wiceprezes ING Bank Śląski, Andrzej Grochowalski CIO w InPost, Michał Plechawski, dyrektor zarządzający ds. informatyki i technologii w mBanku, Jarek Pyszkiewicz, dyrektor w Centrum Informatyki Resortu Finansów, Lucyna Michniewicz – CIO w VOX CAPITAL GROUP, a także Piotr Kiszkiel, CIO w Rossmann.

W kapitule znaleźli się też Magdalena Dziewguć Country Manager, Google Cloud Poland, Piotr Grzywacz Dyrektor Kanału Partnerskiego w Microsoft Polska, Piotr Fąderski, wiceprezes ds. sprzedaży na region CEE w Salesforce oraz Przemek Szuder General Manager CEE w Amazon Web Services. W pracę zespołu oceniającego zaangażowani są także m.in. Anna Sienko i Mariusz Chudy, partnerzy PwC, Ewelina Niewińska, dyrektor komunikacji, marketingu i rozwoju biznesu PwC oraz Anna Kosmala i Bartosz Górczyński, partnerzy CIONET.

Ważnym elementem programu Tech Minds jest konkurs grantowy, który ma na celu wyróżnianie i nagradzanie umiejętności, wiedzy oraz talentów i kreatywności młodych ludzi. Jest skierowany do uczniów szkół średnich i studentów uczelni technicznych, którzy pod przewodnictwem lidera zespołu przygotują projekt w oparciu o istniejące już rozwiązania technologiczne. Założeniem projektu jest wsparcie uczniów i studentów w wymianie wiedzy oraz utrzymaniu relacji społecznych. Na finałowym etapie komisja konkursowa wybierze 3 najciekawsze koncepcje i zadecyduje o przyznaniu grantu o wartości 20 tys. zł dla każdego zespołu.

– Dla CIONET to pierwszy tego typu projekt, w którym angażujemy młodych zdolnych ludzi do współpracy z cyfrowymi liderami. Jesteśmy pewni, że z tej nowej relacji wyjdą nie tylko niesamowicie inspirujące projekty, ale również wartościowe wnioski i przemyślenia dla obu stron – mówi Bartosz Górczyński, partner zarządzający w CIONET Polska.

Wzmacnianie zaufania, budowa długoterminowej wartości i technologie to elementy, które stoją w centrum The New Equation – nowej strategii PwC. Firma w ciągu 5 lat zamierza zainwestować na świecie 12 mld dolarów, a w Polsce 100 mln dol. w zwiększanie jakości istniejących usług, rozwijanie technologii, w tym chmury, oraz podnoszenie umiejętności pracowników by lepiej adresować potrzeby klientów i wspierać rozwój i przewagę konkurencyjną firm. Tech Minds jest jednym z elementów wdrażania strategii PwC w życie, realizując ważny aspekt edukacyjny.

– Tworząc program Tech Minds myśleliśmy przede wszystkim o możliwości połączenia potencjałów dwóch grup – młodych pasjonatów technologii i doświadczonych liderów cyfrowych. To właśnie jest prawdziwe Community of Solvers w praktyce, o czym mówimy w naszej nowej strategii. Program ma za zadanie promowanie kreatywności i umiejętności młodego pokolenia, a także umożliwienie im podnoszenia kompetencji pod okiem liderów z dużym doświadczeniem w cyfrowej transformacji. Chcemy dostarczyć niezbędne zaufanie i wsparcie obu tym grupom – mówi Mariusz Śpiewak, partner zarządzający działem doradztwa biznesowego w PwC.

Oprócz konkursu, program Tech Minds to także forum wymiany wiedzy dotyczącej technologii i transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Agenda zakłada regularne spotkania i dyskusje na tematy takie jak: kompetencje przyszłości, zaawansowana analityka danych, zastosowanie sztucznej inteligencji, chmura, bezpieczeństwo danych, szanse i zagrożenia związane z ESG. Grono jurorów w naszym projekcie będzie się zwiększać. Biznes potrzebuje technologii, a CIOs bez talentów, którzy są na początku swojej kariery zawodowej, nie zdołają zrealizować stawianych przed nimi wysokich oczekiwań.

W ramach konkursu zespoły ze szkół średnich i uczelni pod okiem mentorów – nauczycieli i wykładowców – mają zdiagnozować potrzeby swojej społeczności w zakresie relacji społecznych i dzielenia się wiedzą i stworzyć rozwiązania, które będą odpowiedzią na te potrzeby.

– Nowoczesne narzędzia, które przyszły nam z pomocą w czasie pandemii, tu mogą posłużyć do diagnozy, realizacji lub pracy nad wdrożeniem. Formularz zgłoszeniowy na stronie konkursu można wypełnić do 20 grudnia. Do kolejnego etapu, po preselekcji, przejdzie 10 zespołów, które będą miały szansę zaprezentować się przed Kapitułą. Szczerze mówiąc tego momentu nie mogę się doczekać najbardziej, bo już wielokrotnie przekonałam się, że kreatywność młodzieży potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć – mówi Joanna Pawlak, prezeska zarządu Fundacji CoderDojo Polska, która jest partnerem konkursu.

Regulamin Tech Minds oraz formularz aplikacyjny jest dostępny na stronie https://www.pwc.pl/techminds. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 grudnia 2021.

źródło: PwC Polska